0 oy
Embriyo Nedir ? Transferi Aşamaları ve Rİskleri konularında bilgiler.
Fen Bilimleri kategorisinde

Cevabınız

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.

2 Cevap

0 oy
İnsanın, yani hepimizin cenin olmadan önceki ilk halimize Cenin denmektedir. Günümüzde gebeliği kolaylaştırmak için tıp alanında anneden yumurta, babadan da sperm alınarak laboratuvar ortamlarında gerçekleştirilen döllenme ile Embriyo oluşturulabilmektedir.
0 oy
Embriyo, insanın cenin olmadan önceki ilk halidir. Gebeliği kolaylaştırmak için anneden yumurta, babadan sperm alınarak laboratuvar ortamında sağlanan döllenme ile de embriyo oluşturulabilir. Bunlar basit bir işlemle annenin rahmine transfer edilip hamile kalması sağlanabilir. Bu yöntem tüp bebek uygulamalarının son aşamasıdır. Tüp bebek uygulaması anne adayının sağlıklı yumurtalar üretmesi, yumurtaların toplanması, döllenmenin sağlanması, embriyonun gelişiminin gözlenmesi ve transferi aşamalarını içerir. Yüksek risk taşımayan bu işlemde düşük yapma riski normal hamilelik süreci ile aynıdır. En büyük risk, kullanılan ilaç tedavileri sonucunda çoğul gebelik ve buna bağlı olarak ölü veya sakat doğumdur. Uzman bir doktor sayesinde bu riskler minimize edilebilir.
Hoş geldiniz, sitemiz dersleriniz hakkında sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.

Sorularınızı sormak için ÜYE OLMANIZ gerekmektedir!

Sitemizde bulunan bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır!
69 soru
28 cevap
1 yorum
719 üye